اطلاعات تماس

شهریار ، خیابان شریعتی (آهنگران)، بعد از شبكه بهداشت قدیم، انتهای كوچه آرش  |  02165280940  |  02165280941  |  02165280942

کلاس نقاشی

نقاشی و به طور کلی فعالیت های هنری کودکان، راه را برای کسب تجربیات جدید، خلق دنیایی تازه و ابتکار عمل باز می نماید. کودک با خلق تازه ها در آثار خود، علاوه بر دست یافتن به تجربه های جدید، ما را نیز با خود شریک می کند.

نقش نقاشی بر کودکان

1-آرامش و تفکر سازنده
آرامش و آزادی، محرک اصلی انسان برای تلاش در زندگی است. فعالیت های هنری در مقایسه با بازی های رقابتی، آرامش و آزادی بیشتری را برای کودک به ارمغان می آورد. فرصت برای تفکر سازنده را برای وی فراهم می کند و وسعت دید او را افزایش می دهد.

2-انگیزه پیشرفت
هنر، به کودک انگیزه پیشرفت می‌دهد. کودکی را در نظر بگیرید که با هر بار نقاشی کردن با ابعاد جدیدی از دنیای اطراف خود و همچنین استعداد های نهفته خود آشنا و میل به دانستن و کشف در وی بیشتر می شود.

3-استفاده از دو نیمکره مغز
مغز از دو نیمکره راست و چپ تشکیل شده است. نیمکره چپ در فعالیت هایی نظیر ریاضیات، زبان، تجزیه و تحلیل و… و نیمکره راست در فعالیت هایی مانند تصور و تجسم، شناخت رنگ، موسیقی و… نقش آفرینی می کند. طبق تحقیقات، بیشتر مردم از نیمکره چپ مغز خود بهره می‌گیرند. و حالا می توانید پیش بینی کنید که آن دسته از افرادی که از هر دو نیمکره استفاده می کنند دارای چه قابلیت هایی هستند” افرادی خلاق و تاثیرگذار در زندگی شخصی خود و در ارتباط با دیگران”

4-بیان احساسات
پرداختن به فعالیت های هنری به خصوص کشیدن نقاشی باعث برون ریزی عواطف و دغدغه های ذهنی کودک می شود، به طوری که فعالیت های هنری نوعی درمان محسوب می شود.