اطلاعات تماس

شهریار ، خیابان شریعتی (آهنگران)، بعد از شبكه بهداشت قدیم، انتهای كوچه آرش  |  02165280940  |  02165280941  |  02165280942

کلاس موسیقی

تحریك حواس از طریق موسیقی، می‌تواند به گسترش توانایی كودكان برای بیان احساسات، ارتباطات و گسترش حركات منظم كمك نماید. بررسی ها نشان می‌دهد كه توانایی‌های كلامی می‌تواند با تحریك هر دو نیمكره مغز گسترش یابد. موسیقی می‌تواند در كاهش استرس، اضطراب و درد در كودكان، همچون بزرگسالان موثر باشد.
از طریق موسیقی می توان خزانه لغات کودک را ‏تقویت کرد. کودک با خواندن یک آهنگ حداقل ده لغت به خزانه لغاتش اضاف می شود، که به خاطر جذابیت موسیقی در حافظه کودک ماندگار می ماند.

تاثیر موسیقی بر کودکان
عقل، احساس، عشق
موسیقی سه بخش مهم از وجود کودک را به صورت همزمان به تکاپو می اندازد و آن عقل، احساس و جسم اوست. تحقیقات نشان می دهد گوش دادن منفعلانه به موسیقی کودکان را باهوش تر می کند، یعنی اگر از سنین کودکی فرزندتان را در معرض موسیقی بگذارید به روند رشد ذهنی او کمک زیادی کرده اید.

موسیقی قبل از 7 سالگی
مطالعات دانشمندان نشان می دهد کودکانی که قبل از سن 7 سالگی به تمرین موسیقی می پردازند، دارای هوش بهتری هستند که این روند تسریع هوش آنها با بزرگتر شدنشان همچنان ادامه خواهد داشت. اما نکته جالب تر اینجاست که وقتی شما به یادگیری یک ابزار موسیقی می پردازید، درگیر چالشی می شوید که مدام و مدام در زندگی تان ادامه خواهد داشت. مهارت موسیقی نیاز به تمرین و استمرار دارد و این استمرار کودک شما را همزمان با بزرگ شدن دنبال می کند و به او قدرت رویارویی با چالش های زندگی را خواهد داد.

تقویت اعتماد به نفس
یکی از بزرگ ترین مزایایی که استفاده از موسیقی برای کودکان به همراه می آورد، تقویت اعتماد به نفس در آنها است. وقتی کودک قادر به نواختن یک ساز باشد و بتواند در خلال نواختن شعر کوتاهی را نیز بخواند احساس غرور خاصی کرده در نتیجه به خود و توانایی هایش ایمان پیدا خواهد کرد. این اتفاق اعتماد به نفس خوبی را در او خواهد پروراند. علاوه بر این نواختن یک آلت موسیقی حس جسارت و شجاعت را در کودک پرورش خواهد داد. زیرا مواقعی پیش خواهدآمد که او در مقابل شما و یا دوستان و اقوام به هنرنمایی بپردازد و در نتیجه چنین کودکی هرگز تبدیل به یک فرد کمرو نخواهد شد.