اطلاعات تماس

شهریار ، خیابان شریعتی (آهنگران)، بعد از شبكه بهداشت قدیم، انتهای كوچه آرش  |  02165280940  |  02165280941  |  02165280942

کلاس شنا

این ورزش جدای از این که همزمان باعث تقویت اندام ها و عضلات می شود، به رشد استخوان بندی کودک نیز کمک میکند. این ویژگی را باید به امکان تنفس بهتر کودک اضافه کرد. چراگه موجب افزلیش حجم ریه می گردد.

در کنار تمام این موارد، الگوی خواب شبانه کودکانی که شنا می کنند نیز بسیار منظم می شود و بالاخره این که نخستین چیزی که می توانید بعد از مدتی شنا در کودک خود مشاهده کنید، اعتماد به نفس و احساس استقلالی است که در کودک رشد پیدا می کند..

 

با ترس کودک از آب چه کنیم؟

در تابستان که همه آب تنی و شنا را تفریح مناسبی برای این فصل می دانند، ممکن است این تفریح مناسب به مذاق برخی کودکان خوش نیاید و احساس ترس از آب مانع لذت بردن از آب تنی و استخر شود.

هر چند آب ماده ای است که کودک آن را به خوبی می شناسد، چون ۹ماه پیش از تولد در آب زندگی کرده است، با این حال وسعت استخر، سرو صدای دیگران و… می تواند عواملی برای ایجاد ترس باشد.

نکته مهم آن است که نباید کودک را مجبور کرد در آب بپرد. بلکه باید به او زمان داد تا به تدریج با آب آشتی کند. چنانچه کودک ترس از آب داشته باشد، والدین باید در وان حمام یا زیر دوش او را با آب بیشتر آشنا کنند تا آب برایش مطلوب و دوست داشتنی باشد.